GÜZELİM ÜLKEMİZİ SURİYE’LEŞTİRDİLER

Emperyalistler nereye el attılarsa ölüm meleği de yanlarında gidiyor. Emperyalistler nereye girdilerse o Halkların kaderi haline geliyor kan, ölüm, gözyaşı. ABD ve AB Emperyalistleri Yugoslavya’da, Afganistan’da, Irak’ta, Libya’da ve en son Suriye’de gerçekleştirdiler aşağılık planlarını. Parçaladılar o ülkeleri, kana buladılar, acılar çektirdiler insanlara ve hala acılar çektirmeye devam ediyorlar. Emperyalistler şimdi gözlerini bu topraklara diktiler. Yanlarına aldıkları işbirlikçileriyle kan gölüne döndürdüler vatanımızı. Amaçları Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) kapsamında bölüp, parçalamak, 1000 yıldır kardeşçe yaşayan insanları birbirinden ayırmak. Patlayan bombalar, giden canlar, dökülen gözyaşları bu alçak amaçlarına ulaşmak için.

En son İstanbul’da yapılan saldırı, kör terör ülkemizi Suriyeleştirme, Iraklaştırma, Afganistanlaştırma, Libyalaştırma çabalarının bir aşaması. Son saldırıda maalesef, 30’u polis, 7 sivil ve kimliği belirlenmeyen bir kişi toplam 38 insanımız yaşamlarını kaybetmiş, 155 insanımızda yaralanmış durumda.

Ülkemizde ve Kardeş Ortadoğu Ülkelerinde yaşanan bütün bu acıların sorumlusudur, BOP’a Eşbaşkanlık yapan AKP Hükümeti ve Büyük Patronu. Bunların işbirlikçi politikaları Askerlerimizi ABD’nin kara gücü olarak Ortadoğu bataklığına sürüklemiş ve Ortadoğu Halklarının acılar yaşamasına neden olmuştur. ABD ve AB Emperyalistlerinin Ülkemizi götürmek istediği bataklığa, AKP gönüllü taşeronluk yapmıştır.

Ülkemizi dinsel, etnik olarak bölmeye çalışan Emperyalistlere ne yazık ki AKP, iktidardan düşmemek için hizmetkârlık etmiştir. Hem de gönüllüce. Acıda, mutluluktan ayrıştırılan bir ülkenin vebali AKP’dedir. Vatandaşların sokaklarda, caddelerde, stantlarda can güvenliği kalmamıştır. Artık bu aşağılık saldırının, saldırıların kim tarafından yapıldığı, bombaları kimin attığı, kimin kendini patlattığı önemli değildir. Bilince çıkartılması gereken, bu katliamların arkasında, kendi aşağılık hedeflerine ulaşmak için yerli işbirlikçileri kullanan ABD ve AB Emperyalizmi olduğunun bilinmesidir.

Emperyalizm ve onun maşaları şunu çok iyi bilmelidir ki; Emperyalizme karşı ilk olarak kurtuluş mücadelesini kazanmış olan bu Halk, Emperyalistleri ve yerli işbirlikçilerini 1920’lerde olduğu gibi inlerine gönderecektir. Antiemperyalist Ulusal Kurtuluş Savaşımızla sınırlarımızı çizdiğimiz topraklarda ve kurtuluşlarına örnek olduğumuz Mazlum Halklara yeniden örnek olup, Emperyalistleri tarihin karanlık sayfalarına göndereceğiz.

İstanbul’da yaşanan saldırıdan sonra AKP’nin ve yandaş medyasının manşetleri bu saldırının ortaya çıkardığı acıyı fırsata çevirmenin peşine düştüğünü gösteriyor. Hep yaptıkları gibi can üzerinden, kan üzerinden yine politika yapıyorlar. Yine gerçek suçluları gözden kaçırıyorlar, yine kendilerini gizliyorlar. Kendi dinci faşist devletlerine giden yolun aşamalarından Başkanlığa karşı, iç veya dış düşmanlar tarafından yapılan bir saldırı olarak açıklıyor, 38 insanımızı canından eden bombalamaları. Emperyalizmin işbirlikçisi AKP, Başkanlık sistemine halkı ikna etmenin bir aracı olarak kullanıyor bu saldırıyı. Rant sağlamaya çalışıyor kan üzerinden, can üzerinden.

Büro-İş Sendikası olarak, bu saldırıda yaşamlarını kaybeden insanlarımızın ailelerine, yakınlarına başsağlığı, yaralanan insanlarımıza biran önce sağlıklarına kavuşması dileklerimizi iletiyoruz.

Şuna inansınlar Halkımıza yaşatılan bu acıların hesabı eninde sonunda, ABD ve AB Emperyalistlerinden ve yerli işbirlikçilerinden sorulacaktır. 11.12.2016

BÜRO-İŞ

MERKEZ YÖNETİM KURULU

 

Sosyal Medyada Paylaş