19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun.

Bundan 103 yıl önce 19 Mayıs’ta asil Türk Milletinin büyük kahramanı Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basmasıyla o gün Anadolu’ya güneş doğuyor. O güneş ki; bağımsızlık ateşi olup alev alev yurdun dört bir yanını sarıyor. Türk Milleti'nin bağımsızlık ve özgürlük umutları önce inanca sonra direnişe dönüşüyor. Bu direniş ve mücadele sonunda egemenliğin halka ait olduğu laik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti kuruluyor.

İnsanlar gibi devletlerinde doğum günü vardır.

Atatürk, Türk ulusunun Emperyalistlere karşı verdiği milli mücadelesinin başladığı gün olan 19 Mayıs’ı kendi doğum günü olarak seçmiştir. Atatürk'ün amacı tamamen Milli Mücadele'ye ve Milli Mücadele'de Samsun'un önemine vurgu yapmaktır.

Atatürk, Samsun’a sadece ayak basmıyor birilerinin de kuyruğuna basıyor. Hem de iyi basıyor. Aradan geçen bir asırdan fazladır bu kuyruk acısı olanlar Cumhuriyetimize ve onun kurucu liderine gittikçe artan şekilde saldırmaya çalışıyorlar.

Bugünleri o günlerden gören Atatürk, “Bütün ümidim gençliktedir" diyerek yeni Türk Devletini ve onun rejimi Cumhuriyetimizi Türk Gençliğine emanet ediyor.

Bütün ümidini gençliğe bağlayan Atatürk, dünyada eşi olmayan bir bayramı 19 Mayıs’ı Türk Gençliğine hediye ederken, günümüz siyasal iktidarı AKP ise Türk Gençliğini umutsuzluğa sevk etmek için iç ve dış güçler ile işbirliği yapmaktadır. Gençlik eğitimsiz, işsiz bırakılarak hayattan soyutlanmaktadır. Doktorlarımız için yurtdışına giderse gitsinler diyen bir anlayışa sahip AKP iktidarı, bir yandan eğitimli gençlerimizi yurtdışına gitmeye zorlarken bir yandan da Türkiye’nin demografik yapısını değiştirecek hem vasıfsız hem de cumhuriyet ve laiklik karşıtı ideolojik yapıya sahip yabancı uyruklu gençleri ülkemize doldurmaktadır.

Tek gemimiz var Bandırma Vapuru, Tek Başöğretmenimiz, Tek Önderimiz, Tek Başkomutanımız var, O da Mustafa Kemal Atatürk’tür.

Büro-İş Sendikası olarak; laik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyetine ve onun kurucu lideri Büyük Önderimiz Atatürk’e ve devrimlerini her hal ve durumda yaşatmaya, sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Bu vesileyle ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, başta Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kurtuluşun ve kuruluşun tüm kahramanlarını saygı ve şükranla anıyoruz.

 

MERKEZ YÖNETİM KURULU

Sosyal Medyada Paylaş