BÜRO-İŞ 8. YILDÖNÜMÜNDE YİNE ATA’NIN İZİNDE, YİNE ATA’NIN HUZURUNDA

Sendikamız BÜRO-İŞ, kuruluşunun sekizinci yıldönümünde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıktı.

Sendikamız Başkanlar Kurulu üyeleri, yönetimi ve üyeleri Ata’nın huzuruna çıktı, Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşı İsmet İnönü’yü ebedi istirahatgahında ziyaret etti. Anıtkabir ziyaretinde Genel Başkanımız Haydar Şahindokuyucu mozoleye çelenk koydu. Saygı duruşununu ardından Genel Başkan Şahindokuyucu Anıtkabir özel defterine şunları yazdı:

Büyük Devrimci, Eşsiz Önder, Yenilmez Komutan, Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Yüce ATATÜRK;

Kurduğun Ülkeyi ve Cumhuriyeti neden Türk Gençliğine emanet ettiğini çok daha iyi anladığımız son derece karanlık bir dönemden geçmekteyiz.

Öyle ki; Gençliğe Hitabendeki pek çok tehdit ve tehlikeyle yüzleşiyor, Ulusumuzun kapitalist ve emperyalist sömürüyle, daha yeni yaşadığımız Soma’da olduğu gibi, tam manasıyla “Fakr-u Zaruret” altında harap ve bitab düştüğünü acıyla görüyoruz.

91 yıl evvel Anadolu topraklarından kovduklarının, bugün yerli işbirlikçilerinin de yardımıyla büyük bir iştahla vatanımızı bölmeye, emeğimizi ve doğamızı sömürmeye çalıştıklarının farkındayız.

Büyük Atam;

Bu ülkenin emekçileri olarak; göreve atılmak için, içinde bulunduğumuz vaziyetin imkan ve şeraitini düşünmedik ve bugün 8. kuruluş yıldönümümüzde huzurundayız.

Demokratik, laik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni ve vatanın bölünmez bütünlüğünü koruyacağımıza, Devrimlerinin açtığı yolda hiç durmadan yürüyeceğimize ant içiyor, sizi rahmet ve minnetle anıyor, manevi huzurunuzda saygıyla eğiliyoruz. 

Haydar ŞAHİNDOKUYUCU
BÜRO-İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI


Sosyal Medyada Paylaş