BU UTANÇ KİMİN?

Açıklanan (!) enflasyona rağmen yapılması zorunlu olan ‘SEYYANEN ZAM’ mın hala tartışılır olması büyük bir garabettir.

Hayat pahalılığı, yoksullaşma, alım gücündeki düşüş her gün daha da ivme kazanıyor iken yapılması zorunlu iyileştirmeler sadece seçime endeksleniyor, ötelenip duruyor.

9 Mayıs 2023 itibari ile 700 binden fazla kamu işçisini ilgilendiren zam oranları hükümet tarafından açıklanmıştır. Aylardır ifade ettiğimiz iş barışını ve çalışma huzurunun bozulması için ellerinden geleni yaptıklarından herhangi bir şüphemiz kalmamıştır.

Kamu mühendisleri dâhil tüm kamu çalışanları neredeyse asgari ücrette eşitlenmiştir. 

Nisan ayı itibari ile yoksulluk sınırı 31 bin civarında iken, bizlerin açlık sınırı düzeyinde aldığımız maaşlarımız UTANÇTIR!

Bu utanç da, yetkili olduğu ilk günden beri kamu çalışanlarının çıkarlarını bir an olsun aklına getirmemiş, yalnızca siyasi çıkarları ile hareket eden ve bugünkü koşullarımızın baş müsebbibi olan MEMUR-SEN e aittir!

14 Mayıs günü Türkiye'de cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri yapılacaktır. 14 Mayıs günü,  anayasayı tanımayan, anti-demokratik, cumhuriyet karşıtı uygulamalara imza atan, sendikal örgütlenme ve hak arama hürriyetimizin kısıtlanmasından, liyakatsiz atamalara kadar sorumlu olanları değerlendireceğimiz gündür. 

 Kamu emekçileri olarak bizlerin seçim gündemine dair söyleyeceği bir diğer söz; 

15 Mayıs sabahında, iktidarda kim olursa olsun emek mücadelemiz hız kesmeden devam edecektir. 

%1'lik, %2'lik barajlarla etkili sendikal mücadelemizin önünü kesmek isteyenler, bunun için Mecliste kapı kapı dolaşanlar; bugün, Genel Kurullarını siyasi mitinge çevirdikleri yetmediği gibi, il toplantılarında açıkça arka bahçe olduklarının altını çizerek oy çağrısı yapıyor, üstelik milyonlarca emekçiyi ihanetle yaftalıyorlar. 

Haktan, hukuktan, adaletten, tam bağımsız, laik ve demokratik cumhuriyetten, Atatürk ilke ve devrimlerinden, grevli toplu sözleşmeden, insanca yaşayacak ücretten, emekten ve emekçiden yana olan Büro İş Sendikamıza güç verin!

 

Gelin sendikal mücadelemizi omuz omuza büyütelim!

 

Sosyal Medyada Paylaş