BÜRO-İŞ 14 YAŞINDA;

Atatürk’ün izinde,

Cumhuriyet yolunda,

Vatanımızın derdinde,

Ekmeğimizin peşinde,

   Onurlu 14 yıl

30 Mayıs 2006 yılında başlattığımız emek mücadelesi kıvılcımı, Özgürlük ve Emek Mücadelesinde Türkiye’mizi aydınlatmaya başlayan bir meşale haline gelmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimleri ışığında yurdumuzun 81 ilinde hedeflediğimiz örgütlenme ve emek mücadelemiz amacına ulaşacaktır.

Uzun bir süreden beri koyu bir karanlığın bürünen yurdumuz ve sendikal yapılanmanın önündeki baskılar, işyerlerimizde uygulanan adam kayırma, emeğin sömürülmesi, iş güvencemizin elimizden alınmasına yönelik girişimler karşısında susmadık susmayacağız!

Bu korku imparatorluğunun yarattığı zulümlere karşı yükselen her ses ve bu karanlığı dağıtmak için örgütlenen BÜRO-İŞ üyelerinin sesi olduk.

OHAL ve KHK'lar ile büyük mücadelelerle kazanılan haklar ve tüm demokratik kazanımlar gasp ediliyor. BÜRO-İŞ sendikası olarak bugüne kadar bu baskının karşısında emek ve demokrasi güçleri olarak bizler korkmadan ve yılmadan emeğin, özgürlüğün ve barışın mücadelesini vermeye devam ediyoruz. Mücadelemiz her geçen gün daha fazla büyüyor, her geçen gün daha fazla güçleniyor.

Büro İş Sendikası; 14 yıl boyunca sadece üyelerinin sendikal haklarını değil, toplumun tüm ezilen kesimlerinin demokrasi ve özgürlük taleplerini de sahiplenmiştir. Yurdumuzun satılan fabrikalarından, tarımdan, barajlarından, ormanlarından, halka mal olmuş değerlerimizin satılmasının da karşısında durmuş ve duracaktır.

Sosyal Medyada Paylaş