Emperyalist Terör Musa Can’ımızı aldı aramızdan

Doğal olmayan ölümlere alıştırmak amaçları. Kanıksattırmaya çalışıyorlar patlamaları, bombalamaları. Yugoslavya’da, Afganistan’da, Irak’ta, Libya’da, Suriye’de yaptıkları gibi. Parçalamak için ülkeyi, önce kan akıtıyorlar, gözyaşı döküyorlar, dul, öksüz, yetim bırakıyorlar. Çok uzun yıllardır kardeşçe yaşayan, birbirlerine kin beslemeyen, kindarlık gütmeyen insanlar arasına düşmanlık tohumları ekiyorlar. Sonrasında, Emekçi Halkın yıllardır bütün biriktirdiklerini, herbiri alınteri, mücadele ürünü değerlerini, tarihi mirası yağmalıyorlar. ABD ve AB Emperyalistleri yapıyor bu zulmü. Nereye el attılarsa, orayı it dalamış sürüye çeviriyorlar. Artık asker gönderip yapmıyorlar bu katliamlarını. Yerli satılmışlar, yerli işbirlikçiler, yerli hainler aracılığıyla gerçekleştiriyorlar zulümlerini, katliamlarını. Kuklacı saklıyor kendini, piyasaya sürüyor kuklaları. Duruma göre, zemine göre değişiyor bu kuklalar. Bu kuklanın adı bazen IŞİD oluyor, bazen PKK güdümündeki TAK, bazen Pensilvanyalı İmam. Kullanım süresi biten kuklanın yerine hemen yeni yapım kukla sürülüyor piyasaya.

2016 yılını Beşiktaş Katliamıyla sonlandırdık. Katliamların, gözyaşlarının olmayacağı bir 2017 yılı temennileri hakimken Halkımıza, kuklacı ve kuklalar “boşuna umutlanmayın” mesajı verdiler, Reina katliamıyla. Emperyalizm mesaj veriyor, “benim BOP haritam yaşama geçinceye kadar ben durmayacağım, katliamları başınızdan eksik etmeyeceğim, BOP Eşbaşkanlarım ile, Ortadoğu’daki kara gücüm, YPG, PKK ile, canavarlık yapsın diye yarattığım IŞİD ile acılar çektirmeye devam edeceğim” diye.

İnsan soyunun bu en büyük düşmanı Emperyalistler yerli işbirlikçilerine bu sefer İzmir Katliamını düzenlettirdiler. Daha doğrusu daha büyük bir facianın eşiğinden uzun yıllardır İzmir Adliyesinin önünde Trafik Polisliği yapan bir Emekçinin, insanlık düşmanı katliamcıları erken fark edip kendini feda etmesiyle dönüldü. Bu aşağılık saldırıda sendikamız üyesi, bir mücadele arkadaşımızı da kaybettik. Emperyalizm ve yerli işbirlikçileri Musa Can’ımızı aldı aramızdan.

Büro-İş olarak bu saldırıda yaşamını kaybeden Polis Memuru Fethi Sekin ve Musa Can’ın ailelerine başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Yaralanan insanlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Ama Emperyalistler ve yerli işbirlikçiler şunu akıllarından hiç çıkarmasınlar. Ülkemize ve Emekçi Halkımıza başlattıkları bu hayasız akını durduracağız. Döktükleri kanın, akıttıkları gözyaşının, çektirdikleri acıların, öksüz yetim bıraktıkları çocukların, dul bıraktıkları eşlerin hesabı sorulacak. Eninde sonunda insan, hayvan, doğa düşmanı Emperyalistleri yanlarında yerli işbirlikçileriyle birlikte geldikleri gibi göndereceğiz inlerine. Ama bu sefer bir daha gelmemek üzere.

Emekçiyiz Haklıyız Kazanacağız.

BÜRO-İŞ GENEL MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaş