FAKS EYLEMİ İLE GÜVENPARK KATLİAMINDA SORUMLULUĞU OLANLARIN İSTİFASINI İSTEDİK

Büro-İş olarak, Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş ve bağlı sendikalarla birlikte Kızılay Güvenpark’taki katliamın yaşandığı yere karanfil bırakarak sorumluların istifası için Başbakanlığa toplu faks çektik.  

Genel Başkanımız Haydar Şahindokuyucu, MYK üyesi Binali Keskin,  Ankara Şube Örgütlenme Sekreteri Hayati Mısır ile Konfederasyon Genel Başkanı Hasan Kütük, MYK üyesi Mücahit Dede ile bağlı sendikaların genel başkanları, MKY üyelerinin de içinde bulunduğu grupla Kızılay Postanesi’nde bir araya gelerek Güvenpark’taki katliamın sorumlularının hesap vermesi amacıyla “Artık Yeter! Can Güvenliğimizi Sağlayamayan İçişleri Bakanı-Mit Müsteşarı İstifa” pankartı açıp basın açıklamasına katıldı.

Basın açıklamasının ardından Başbakanlığa toplu faks çekip Güvenpark’ta meydana gelen patlamayı önleyemeyen İçişleri Bakanı ve MİT Müsteşarının görevden alınmasını isteyen Büro-İş Genel Başkanı Haydar Şahindokuyucu, MYK üyesi Binali Keskin, Ankara Şube Örgütlenme Sekreteri Hayati Mısır, faks eyleminin ardından patlamanın olduğu yere yürüyüp ellerindeki karanfilleri ölenlerin anısına patlamanın olduğu yere bırakıp saygı duruşunda bulundular.

Sosyal Medyada Paylaş