Merasim Sokak şehitlerimizi 4. Yılında saygı ve minnetle yad ettik.

Merasim Sokak şehitlerimizi 4. Yılında saygı ve minnetle yâd edip terörü lanetledik. Şehitlerimiz için karanfil bırakıp lokum dağıttık.

Genel Başkanımız Alay HAMZAÇEBİ'nin açıklamış olduğu basın açıklamamızın tam metni.

BÜRO-İŞ SENDİKASI

Basın Açıklaması

17 Şubat 2020

Değerli Basın Mensupları;


4 yıl önce bugün,  17 Şubat 2016’da burada emperyalist güçlerin taşeronu, uşağı, hain PKK terör örgütü tarafından alçakça, haince, kahpece 29 asker ve sivil vatandaşımız katledilmiş, bu saldırıda 75 vatandaşımız da yaralanmış bulunmaktadır.

Bu kalleş saldırıda hayatını kaybeden bütün şehitlerimize, vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, gazilerimize de sağlıklı, mutlu bir ömür dileriz.

Kıymetli Basın Mensupları;

Coğrafya kaderdir. Bir devletin politikası da coğrafyasında saklıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devletin birliğini ve toplumsal düzenini bozmak, Türkiye'mizi kaosa sürüklemek, parçalamak isteyen Emperyalist güçler ve onların kahpeleri tarafından yapılan bu alçak saldırıların amacını dünyanın en zor coğrafyasında yaşayan Türk Milleti olarak gayet iyi bilmekteyiz. Ünlü  Fransız Başkomutanı Napolyon Bonapart’ın Türkler hakkında söylediği bir sözü de hatırlatmak isterim. “Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler.” Evet 4 yıl önce burada kahpeler tarafından katledildik.  Bütün dünya bilmelidir ki bu alçak saldırılar bizi yıldıramaz, bu asil millete diz çöktüremez.

Büro-İş Sendikası olarak tüzüğümüz incelendiğinde ve bizlerinde sıkça slogan olarak kullandığı üç ana başlık ortaya çıkmaktadır. Bunlar Vatan, Cumhuriyet, Emek’tir. Vatan olmadan emek mücadelesi verilmeyeceğinin bilincinde olan Büro-İş Sendikası olarak bizler emperyalist güçlerle ve onların hain işbirlikçileri ile mücadele etmede her zaman Yüce Türk Milletinin yanında olmaya devam edeceğiz. 

Merasim sokağın adı gibi bizler bu vatan için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden şehitlerimize her zaman saygıyla anma merasimi düzenlemeye devam edeceğiz, bölücü teröristlere, hainlere ise bu dünyada merasim yapacak ne sokak ne de yatacak toprak bırakmayacağız. Bunun da iyice bilinmesini isteriz.

Saygıdeğer Basın Mensupları;

Sözlerime son verirken bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve şükranlarımızı sunuyor,  başta aramızda olmayan Cumhuriyetimizin ve devletimizin kurucu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere bütün gazilerimize minnetlerimizi,  halen hayatta olanlara da sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyoruz 

Sosyal Medyada Paylaş