Merasim sokak Şehitlerimiz Andık.

BASIN BİLDİRİSİ

                                                                                  17 Şubat 2021 ANKARA

 

Yıllardan beri emperyalizmin taşeronluğunu yapan çoluk çocuk, yaşlı, kadın ayrımı yapmadan binlerce resmi ve sivil insanımızı katleden, ulus ve ülke bütünlüğümüzü tehdit eden PKK terör örgütünün 17 Şubat 2016'da asker ve sivil olmak üzere toplam 29 kişinin hayatını kaybettiği, 75 vatandaşımızın yaralandığı Merasim Sokak'ta ki alçakça, kalleşçe saldırısının üzerinden 5 yıl geçmiş olsa da acımız ve öfkemiz devam ederken savunmasız olarak kaçırılan 13 güvenlik görevlimizi daha yeni birkaç gün önce kaçırıldığı Irak’ın Gara bölgesinde katlederek şehit eden insanlıktan nasibini almamış, lağımlarda, mağaralarda yaşayan eli kanlı terör örgütünün piyonları unutmasınlar ki; ilk bedeli her zaman piyonlar öder. Kendinizi kullandırmaktan vazgeçin.

Asıl ülkemizin birliğine dirliğine saldıran arka plandaki emperyalistler, terör destekçileri ve işbirlikçilerine de buradan seslenmek istiyoruz. Türk milleti olarak; kimin eli kimin cebinde gayet iyi biliyoruz.  İyiliği de kötülüğü de yazarız. Zamanı geldi mi ödenecek hesabı öder, sorulacak hesabı sorarız. Hiç bir güç asil Türk Milletine diz çöktüremez.

5 yıl önce burada ve geçenlerde Irak’ın Gara bölgesinde kaçırılıp kalleşçe şehit edilen asker ve sivil vatandaşlarımız ile Pençe-Kartal-2 operasyonunda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, başta aileleri olmak üzere ulusumuza başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Büro-İş Sendikası olarak; Ülkemizin bölünmez bütünlüğü, ulusumuzun birliği için canları pahasına mücadele eden ve bu uğurda canını ortaya koyan kahraman Mehmetçiğimizin, emniyet güçlerimizin ve devletimizin her daim yanındayız. Terörü gerçekleştirenleri, destekleyenleri ve terör üzerinden siyaset yapanları şiddetle lanetliyoruz.

Yaşasın Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu Tam Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti.

 

                                                                                          BÜRO-İŞ SENDİKASI


Basın Açıklamamızın video görüntüsünü    https://www.youtube.com/watch?v=CVE_9rwcq8M YouTube kanalımızdan izleyebilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaş