SGK'da Yapılan Cezalandırmalara Karşı Dayanışma Halindeyiz.

Sosyal Güvenlik Kurumu, uzunca bir süredir; 3600 Ek Gösterge, EYT ve yapılandırma kanunları ile yaşanılan mağduriyetlerle beraber sözde iyileştirme adına angarya denilecek fazla çalışmalarla ve karşılığında ödenen utanılacak rakamlarla gündemde olmayı sürdürüyor.

Kurum çalışanlarının yoğun iş yükü ve yaşadığı mağduriyetlerinin giderilmesine yönelik yapılan eylemlerde desteğini göstermekten geri durmayan, Muhasebe Politikaları Geliştirme Daire Başkanlığı'nda Şube Müdürü olarak görev yapan kurum çalışanı meslektaşımız Feyzullah AKTAŞ'ın 122 OIağanüstü Hal Kapsamında Kamu Personeline İlişkin Alınan Tedbirlere Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi gerekçe gösterilerek Kahramanmaraş iline ceza mahiyetinde keyfi şekilde görevlendirildiği haberini üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.

Yineliyoruz;

Bu süreçte emeğine, haklarına sahip çıkmasından dolayı cezalandırılmaya çalışılan başta üyelerimiz olmak üzere Sn. Feyzullah AKTAŞ özelinde tüm kurum çalışanlarının yanında olduğumuzu, sürecin takipçisi ve destekçisi olacağımızı ilan ediyoruz.

Dayanışmayla…

 

Merkez Yönetim Kurulu

Sosyal Medyada Paylaş