Seri Katil ABD.

Emperyalizmin babası, faşist, kandan beslenen ABD yıllardır Türkiye’ye karşı şantaj olarak kullanıp Türkiye’den tavizler koparmaya çalıştığı sözde  Ermeni Soykırımı yalanını mevcut Başkanları Joe Biden’in iç siyasete yenik düşerek tanıdığını beyan etmesi ile şantaj  başka bir boyuta taşınmıştır.

Biden, yaptığı  basın açıklamasında;

24 Nisan 1915’ten itibaren Konstantinopolis’teki Ermeni aydınları ve cemaat liderlerinin Osmanlı yetkilileri tarafından tutuklanmasıyla bir buçuk milyon Ermeni’nin tehcir edildiği, katledildiği veya bir imha kampanyasıyla ölüme yürüdüğünü, Amerikan halkı, 106 yıl önce bugün başlayan soykırımda hayatını kaybeden tüm Ermenileri onurlandırdığını, tarihi onayladıklarını, bunu suçlamak için değil, asla tekrarlanmamasını sağlamak için yaptıklarını” söylemiştir.

Kendi ülkesinde binlerce yıl  önce Maya, Astek, İnka, Kızılderililer ile  başladığı soykırımları Japonya, Irak, Vietnam, Afganistan, Suriye’de devam ettiren ve milyonlarca insanı katleden, eli kanlı,  onursuz bir ABD’nin mirasını  yöneten bir kişi kimseye yalandan da olsa onur bağışlayamaz. Seri katil ABD’nin Başkanı Biden onay makamı değildir, onaylayacak şerefe de sahip değildir, asil Türk Milletine yafta vurmak haddine de değildir.  Biden, önce kendi karanlık, pis tarihine bakmalıdır.

Biden’in İstanbul’u Konstantinopolis olarak telaffuz etmesi ve  diğer açıklamalarından Sevr hayali kurduğunu anlamaktayız.

Tarihte olduğu gibi gaflet, dalâlet ve hatta hıyanet içinde bulunan dahili ve harici bedhahlar hep karşımıza çıkmıştır. HDP’nin sözde Ermeni Soykırımı yalanına sahip çıkması da bu kapsamda değerlendirilmektedir.

“Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” diyen Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve milletin egemen olduğu Türkiye Cumhuriyetinin yurttaşları olarak hiçbir güç bizlere diz çöktüremez.

                                                               Büro-İş Sendikası

Sosyal Medyada Paylaş