Şevki Yılmaz Hakkında Suç Duyurusunda Bulunduk.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hadsizce, alçakça hakaret eden eski Refah Partisi Rize Milletvekili Şevki Yılmaz hakkında Cumhuriyet Savcılığına Sendikamız ve Genel Başkanımız adına suç duyurusunda bulunduk.

 

 

ATATÜRK, TÜRKİYE CUMHURİYETİ’DİR.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk sadece bir savaş kahramanı değil, emperyalist işgale karşı verilen kurtuluş mücadelesinin öncüsüdür.

Büyük bir devrimcidir.

Türkiye’nin çağdaşlaşması için büyük bir dönüşümün temelini atmış ve bu yolda kararlı durmuştur.

Atatürk ve Cumhuriyet, birbirini tamamlayan ve tanımlayan iki kavramdır.  Dolayısıyla Atatürk düşmanlığı, Cumhuriyet düşmanlığıdır.  Emperyalizme hizmet eden dünün mandacıları, saltanatçı, hilafetçilerinin bugün millet iradesi kavramının arkasına sığınarak yapmış oldukları Cumhuriyetle hesaplaşma, Cumhuriyetin ilanından beri var olan gericiliğin ta kendisidir.

Atatürk’e hakaret yalnızca onun şahsına ve hatırasına hakaret değildir, ülkenin ortak paydasına, onun ülkeyi emanet ettiği gençliğe, geleceğe, çağdaşlığa da hakarettir.

Laik, demokratik Cumhuriyet ve Atatürk devrimleriyle hesaplaşmak isteyen AKP iktidarı korumasındaki gerici ve mandacılar artan şekilde Mustafa Kemal Atatürk karşıtlığının hakaret içerikli ve saygısızca örneklerini vermektedirler.

Tarihçi İlber Ortaylı’nın da nikâh şahidi olduğu, II. Abdülhamid’in torunun kızının düğününde çekilen bir videoda, eski Refah Parti Milletvekili Şevki Yılmaz’ın ülkemizin kurucusu Atatürk’e ağza alınmayacak hakaretler edip beddualar savurması bu saygısızlığın pervasızca son örneğini oluşturmaktadır.

Büro-İş Sendikası olarak;  Yasalarla korunmak istenen ve soruşturulması için şikayet dahi gerekmeyen bir suçta re’sen harekete geçmeyen Cumhuriyetin savcılarını kınıyor, Atatürk’e ve laik Cumhuriyete sahip çıkarak adı geçen şahıs hakkında suç duyurusunda bulunduğumuzu ve bu konunun takipçisi olacağımızı ilan ediyoruz.

 

Merkez Yönetim Kurulu

 

 

Suç duyurusu dilekçe örneği  https://www.burois.org.tr/dosyayukle/781_Suç Duyurusu.docx

 

Sosyal Medyada Paylaş