ÜLKE TV GENEL YAYIN YÖNETMENİ ÖZTÜRK’E ATALARINI HATIRLATIYORUZ

Sendikamız Büro-İş, Ülke TV’de Turgay Güler’in sunduğu “En Sıradışı” programında konuşan Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Hasan Öztürk’ün ‘Türkiye Türklerindir’ sözünü eleştirmesine ve Mustafa Kemal Atatürk’e “Kelle” demesine tepki gösterdi.  Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Öztürk’e geçmişi hatırlatılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:  “Ataları Vahdettinlerin, Damat Feritlerin, Nemrut Mustafa Paşaların, Sait Mollaların, Ali Kemallerin, Emperyalist Yedi Düvelin gemilerine bindirilip gönderilmelerini hazmedemiyorlar.”

Büro-İş Merkez Yönetim Kurulundan yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

“Ataları Vahdettinlerin, Damat Feritlerin, Nemrut Mustafa Paşaların, Sait Mollaların, Ali Kemallerin, Emperyalist Yedi Düvelin gemilerine bindirilip gönderilmelerini hazmedemiyorlar. O gerici güruhun iktidarlarının elinden alınmasını içlerine sindiremiyorlar. İşgalcilerle işbirliği yapan, Yurtseverlere işkenceler çektiren, kan kusturan satılmışların Halkı uyutmasına, kandırmasına, Din Kisvesi altında dünya menfaati sağlamasına, Mustafa Kemal ve Kuvayimilliyeciler tarafından son verilmesini kabullenemiyorlar. O yüzden yıllar sonra hayalleri gerçekleşip, inlerine gönderdiğimiz Emperyalistler tarafından iktidar erki kendilerine sunulunca, Mustafa Kemal ve Yol Arkadaşlarına içlerinde 90 yıldır biriktirdikleri kini kusuyorlar. İki ayyaş diyorlar, ölmüş inek diyorlar, kelle diyorlar. Onlardan emanet ne varsa elden çıkarıyorlar, satıyorlar, peşkeş çekiyorlar. Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bataklıktan yarattığı Atatürk Orman Çiftliğini yağmalıyorlar, oraya kaçak saraylarını dikiyorlar, ATATÜRK’LE simgeleşen Çankaya Köşküne emir erlerini yerleştiriyorlar.

Amaçları; Mustafa Kemal’i ve Yoldaşlarını Halkın gözünden düşürmek, değersizleştirmek ve sonunda unutturmak.

Emperyalist bir projeyle iktidara taşınan AKP iktidarında Mustafa Kemal ATATÜRK’e saldırmak, hakaret etmek, Antiemperyalist Ulusal Kurtuluş Savaşımız’ın kazanımlarını yok saymak, Onların Halkımıza hediyesi Bayramların kutlanmasını yasaklamak furyası başladı. Ve bu saldırılar moda oldu. Bir yerlere gelebilmenin, kamu İhalelerinde pay kapabilmenin, ikbal kapısı yaratmanın anahtarı haline geldi Mustafa Kemal ve yol arkadaşlarına saldırılar.

İşte bu güruhun temsilcilerinden, savunucularından, yandaşlarından, beslemelerinden, Ülke TV’nin Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, 08.06.2016 tarihinde kendi kanalında katıldığı ve Turgay Güler’in sunduğu “En Sıradışı” programında, “Türkiye Türklerindir” sloganını eleştirirken;

 Ben Türkiye Türklerindir diyen adamlara şunu söylüyorum. Türkiye ‘Yürekli Padişah’ hikaye kitabını yazan Cahit Zarifoğlu’nundur. Ve yine Mihriban şiirini yazan Abdurrahim Karakoç’undur. Dolayısıyla öyle bir KELLE koyup, yani Mustafa Kemal’in siluetini koyup altına da Türkiye Türklerindir yazanların değil kardeşim.” şeklinde ifadeler kullanmıştır.

Mazlum Ulusların Emperyalizme ilk zaferi olan Çanakkale Savaşlarının Komutanına, Dünyada ilk olarak Ulusal Kurtuluş Mücadelesini zaferle taçlandıran Türk Halkına önderlik eden, İşgalcileri geldikleri gibi gönderen bir öndere, bu ülkeyi bugüne kadar getiren Reformların sahibine, tüm Dünyanın askeri bir deha olarak kabul ettiği, Mazlum Ulusların örmek aldığı bir lidere, bir siyaset, bir Halk Adamını KELLE diyerek aşağılamak, O’nun manevi şahsiyetine bir hakarettir. O’nun mücadelesine saygısızlıktır. Eğer bu had bilmez gerçekten iyi niyetlice bir eleştiri yöneltecekse “KELLE” ifadesini kullanmaz, her saygılı, iyiniyetli ve küfür amacı gütmeyen insanının kullandığı gibi “BÜST” derdi.

Bu ülkenin Kurucu Önderine KELLE demek eleştiri sınırları kapsamında değerlendirilemez. Bu had bilmez, alenen ve açıkça Mustafa Kemal’e “bir sıfat izafe ederek”, O’nu, “başkalarının gözünde  aşağılamak”tadır.

Kendini Halkının Kurtuluşuna adayan önderler, Halkı Unutulmasına izin vermediği sürece unutulmazlar. Hiçbir kuvvet kendi canını hiçe sayıp, hakkında idam fermanına rağmen Kurtuluş Savaşı veren, cepheden cepheye koşan önderlerimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü Türk Halkının gönlünden silemez.

O yüzdendir ki Emperyalistlerin ve Yerli Satılmışların bütün çabaları boşuna. Ne yaparlarsa yapsınlar unutturamayacaklar Mustafa Kemali.

Unutturamayacaklar Antiemperyalist Ulusal Kurtuluş Savaşımız’ı ve kazanımlarını.

Unutturamayacaklar Birinci Kuvayimilliyecilerimizi.”

Sosyal Medyada Paylaş