Yalan iftiraları ve tarihi şahsiyetlerimize yapılan saygısızlığı kınıyoruz.

Emperyalizmin maşası HDP Milletvekili Garo PAYLAN; Türk Milletinin meclisi TBMM’ne vermiş olduğu tarihin en büyük yalanı sözde ermeni soykırımı tanınsın, Cumhuriyet’in kurucularının da olduğu tarihi isimleri suçlayarak bu isimlerinin ülkemizdeki tabelalardan isimlerinin kaldırılması önergesi Yüce ve Asil Türk Milletine atılmış bir iftira ve hakaretten ibaret olup hadsizliktir.

Şanlı Türk Milletinin tarihinde soykırım olmamıştır, aksine olanlara sahip çıkmıştır. Bu hadsiz önerge ve içeriğinde ki asılsız iddialar, Cumhuriyet’in temel değeri olan yurttaşların eşitliği ilkesine ve bir arada kardeşçe yaşama kültürümüze zarar verecek nitelikte olup provokasyon kokmaktadır. Türk Milleti bu provokasyon oyunlarına gelmeyecektir, her durum ve halde oyunu bozacaktır.

Dün T.C’yi tabelalardan silmeye çalışan zihniyetle bugün T.C’nin kurucu kadrolarını oluşturan tarihi şahsiyetlerin isimlerini tabelalardan silmeye çalışan zihniyet aynıdır.

Milletvekili sıfatına güvenerek ısıtıp ısıtıp tekrar verilen bu önerge ifade özgürlüğünü aşmaktadır. Emperyalizmin güdümünde bütün dünyada eş zamanlı olarak yapılan bu karalama kampanyaların asıl amacı, Türk Ulusunu zan altında bırakarak tavizler koparmaktır. Unutulmamalıdır ki Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde emperyalizme karşı verilen ve kazanılan kurtuluş savaşı sonrası kurulan yeni Türk devleti Türkiye Cumhuriyetine kimse diz çöktüremeyecektir.

Büro-İş Sendikası olarak; Asil Türk Ulusunu zan altında bırakacak, halkı ayrıştıracak, ırkçı, bölücü ve gerici bütün siyasi karar, eylem ve söylemleri tanımıyoruz, şiddetle kınıyoruz. Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği laik, çağdaş, tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet korumaya, yaşatmaya, geliştirmeye, tarihi şahsiyetlerimize ve ülke bütünlüğüne sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

Büro-İş Sendikası Merkez Yönetim Kurulu

Sosyal Medyada Paylaş