Yaşasın 1 Mayıs!

1 Mayıs; ilk kutlandığı 1890 yılından itibaren tüm dünyada işçinin birlik, mücadele ve dayanışma günü olması nedeniyle biz emekçiler için çok önemi olan anlamlı bir gündür.

Bugün; Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına gireceğimiz 2023 yılının 1 Mayıs’ında, memur, emekli, küçük esnaf, çiftçi gibi dar ve değişmez gelirli kesim; yüksek vergi, enflasyon karşısında daha yoksul duruma getirilerek adeta açlığa mahkûm edilmiştir.

Ekonomik krizlerde, deprem, sel gibi afetlerde, salgınlarda en büyük bedel her zamanki gibi yine emekçilere ödetilmiştir.

Günümüzde emekçiler gıda, barınma, ulaşım, sağlık, eğitim gibi en temel zorunlu gereksinimlerini karşılayamaz durumdadır. Bir ev, bir araba fiyatı bugünlerde “Yetişilemez Varlık” olarak ifade edilecek boyuta ulaşmıştır.

Hükümetin sermaye odaklı ve yanlış para ve maliye politikaları ile emekçilerden sermayedarlara servet transferi her geçen gün artmaktadır.

11 bin 313-TL maaş alan bir kamu emekçisi başta büyükşehirler olmak üzere artık kirasını ödeyemez duruma getirilmiştir.

Geçinemiyoruz!

Açlık sınırında sefalet içinde yaşıyoruz!

Liyakatsizliğe, adaletsizliğe mahkûm hale getirildik

Buna karşın; milli gelirden payımızı, refahtan hakkımız olanı almak, insanca yaşamak, yarınlara umutla bakabilmek, kardeşçe yan yana durabilmek için;

İNANÇLA, UMUTLA, OMUZ OMUZA VE KORKMADAN! 

Ayağa kalkmalı, yan yana gelmeli. Bilinmelidir ki; bu haksızlığı, adaletsizliği, sömürüyü ortadan kaldıracak tek güç biz emekçilerin birlikte mücadele etmesidir.

Çalarak değil, emeğiyle alın teriyle çalışan emektarın; iyiliğin, birliğin ve güzelliğin birleştiği 1 Mayıs Emek, Dayanışma ve Mücadele Günü'müz kutlu olsun.

Yaşasın 1 Mayıs!

MERKEZ YÖNETİM KURULU

Sosyal Medyada Paylaş