18 Mart Kahraman Türk Milletinin Destansı Zaferidir

Çanakkale Savaşları, Çanakkale Geçilmez sözünü doğuran, Birinci Dünya Savaşı’nın gidişatını değiştiren, sözkonusu hürriyet ve vatansa Türk Milletinin nelerin üstesinden gelebileceğini gösteren tarihsel bir anıt, tarihsel bir destandır.

Çanakkale Zaferi, büyük milletimize sonradan kurtuluş meşalesini taşıyacak ve ülkesini uygar ülkeler arasına çıkartacak olan Mustafa Kemal Atatürk’ü armağan etmiş bir zaferdir. Çanakkale; 57. alayı ile, Yahya Çavuş’undan Kınalı Ali’sine kahraman Türk milletinin ve Türk ordusunun zaferidir. Çanakkale 13 yaşında çocukların, cepheye silah taşıyan anaların, silah tutan kadınların, kanlarını bu vatan için feda eden erkeklerin, tüm bir milletin zaferidir.

Bugün isimleri dahi bilinmeyen binlerce genç beden Gelibolu’da koyun koyuna yatmaktadır. Mustafa Kemal’in sözleri ile nereden gelmiş olurlarsa olsunlar, bu toprakta canlarını verdikten sonra artık bizim evlatlarımız olmuşlardır.

Bu büyük zaferin yıldönümünde; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet, rahmet, saygı ve şükranla bir kez daha anıyoruz.

BÜRO-İŞ SENDİKASI MERKEZ YÖNETİM KURULU

Sosyal Medyada Paylaş