Şehitler ve Gaziler Haftası

Tarihi boyunca hürriyet ve bağımsızlığın sembolü olmuş aziz Türk milletinin bağrından çıkan vatan evlatları; her türlü güçlük ve hatta imkânsızlıklar karşısında, vatanı ve milleti için canlarını hiçe sayarak bugünlere ulaşmamızı sağlamışlardır.

Tepeden tırnağa bir varoluş mücadelesinin, bir destansı zaferin vücut bulmuş hali olan Türkiye’nin aydınlık nesilleri, bağımsızlık ve özgürlüğün, demokrasi ve Cumhuriyetin yılmaz savunucuları olan evlatları, geçmişte olduğu gibi bugün de, son derece zor hatta imkânsızlıklar içinde dahi yılmadan ve gözlerini kırpmadan ülkesini ve milletini koruyacak azim ve kararlılığa sahiptir.

Ülkesini ve milletini her zaman ve her zeminde korumak için tüm bedeniyle, tüm varlığı ve tüm yüreği ile mücadeleye katılanlara, vatanı ve milleti canından aziz bilenlere, bu uğurda gazi ve şehit olanlara ülke olarak, millet olarak ne kadar minnet ve şükranlarımızı sunsak yeterli değildir ve olmayacaktır.

Bu anlamlı haftada tüm şehit ve gazilerimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, bu ülke için canlarını hiçe sayan herkesin önünde saygı ile eğiliyor; bir kez daha minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.

BÜRO-İŞ SENDİKASI
GENEL MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaş