30 Ağustos Zafer Bayramımızın 96’ncı Yıldönümü Kutlu Ve Mutlu Olsun.

“ZAFER, ZAFER BENİMDİR DİYEBİLENİNDİR. BAŞARI İSE BAŞARACAĞIM DİYE BAŞLAYARAK SONUNDA BAŞARDIM DİYENİNDİR.”

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

 

30 Ağustos Zafer Bayramımızın 96’ncı Yıldönümü Kutlu Ve Mutlu Olsun.

19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basmasıyla başlayan zorlu istiklal mücadelesi, 26 Ağustos 1922 sabahı başlayan Büyük Taarruz ve 30 Ağustos’ta kazanılan Başkomutan Muharebesi ile nihai zaferle taçlandı. 31 Ağustos 1922’de Atatürk’ün “Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir. İleri!” demesiyle başlayacak zafer rotası 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’in ilanı ve “tam bağımsız Türkiye” amacının gerçekleşmesiyle son buldu. İşte bu yüzden 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın coşkusu hiç eksik olmaz.

Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK Nutuk’ta 30 Ağustos Zaferiyle ilgili olarak“Her evresiyle düşünülmüş, hazırlanmış, yönetilmiş ve zaferle sonuçlandırılmış olan bu savaş, Türk ordusunun, Türk subay ve komutanlarının, yüksek güçlerini ve kahramanlığını tarihte bir daha

saptayan ulu bir yapıttır. Bu eser, Türk milletinin özgürlük ve bağımsızlık düşüncesinin ölümsüz anıtıdır. Bu yapıtı yaratan bir milletin çocuğu, bir ordunun Başkomutanı olduğumdan, sonsuza değin mutluyum.” demektedir.

Bugünde Ulusça içinden geçtiğimiz dönem zorlu ve çetin mücadeleleri içermektedir.Emperyalizmin birliğimizi, dirliğimizi sınamaktan çekinmeyeceği, ekonomimizin dış etkilere açık hale getirildiği şu zor günlerde; siyasetin basiretsizliği ve her türlü seviyesiz, çatal diline, Ulusumuzun huzurunu bozmaya çalışacak her türlü provakasyona karşı Yüce Türk Milletinin destanlarla dolu tarihinden aldığı birikimle; dimdik ayakta duracağına olan inancımızı bir kez daha tekrarlıyor; BÜRO-İŞ olarak; bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlarken, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bağımsızlık savaşımızın bütün kahramanlarını ve şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.

Büro-İş Sendikası

Merkez Yönetim Kurulu

Sosyal Medyada Paylaş